mariahtoledo97 mariahtoledo97
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

-
Your cousin gave you $16 with which to
8
buy a present. This covered – of the cost.
9
How much did the present cost?

Respuesta :

ReeseWithafork ReeseWithafork
  • 01-03-2022

Answer:

If my cousin gave me $16 ( my real cousins never did T_T) and I am left with $8 while buying a present. The present cost $8...

Wow, I thought I was bad at math

Answer Link

Otras preguntas

Please help with any of these
What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99
Describe five ways that you can stay safe when you photograph
where is the northeast region location in the usa
what role has industrialization played in population growth
the answers to these ?
what is 9000 divided by 600
what is the reciprocal of 72/3
write the ratio as a fraction in simplest form with whole numbers in the 3.5 to 4.2
work in tobacco fields was done by which two groups? artisans indentured servants proprietors serfs slaves