Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

write the full form of E-mail?​
What is 6 divided by 3/8?
que opinas de la frase "no hagas ese trabajo porque es para mujeres"​
What is generation of computer ?​
An arc subtends an angle of 72 degrees at the centre of the circle find the length of the arc of the radius of the circle is 3.5cm take pie as 22 on 7
What is a topic sentence? the sentence that always appears at the beginning of the paragraph a sentence that includes the main idea of the paragraph a sentence
Write the equation of the sinusoidal function shown.
1. What will be the sale price of the tennis racquet once the discount has been applied? 2. What is 25% of $12? 3. Which answer shows the discounted sale price
1 +32-10 divided by 2
PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW THE ANSWER!!