talleyaddison0 talleyaddison0
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At gym A is 76.50 for 8.5 hours. At gym B cost is 10.50 for 3/4 hours which plan of offers the best deal

Respuesta :

lena3056
lena3056 lena3056
  • 01-12-2021
The better deal is gym a.

Tell me if you want step by step explanation!

Hope this helped. :)
Answer Link
Peppermint80853163
Peppermint80853163 Peppermint80853163
  • 01-12-2021
Gym A is the correct answer.
Answer Link

Otras preguntas

it costs 4.25 for 1 pound of roast beef. how much will it cost to purchase 2.5 pounds of roast beef? round to nearest cent
12.00 moles of NaClO3 will produce how many grams of O2? A) 256 g of O2 B) 576 g of O2 C) 288 g of O2
Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.
Who has no friends in mice of men
which expression is equivalent to (3^2)^-2 a.-81 b.-12 c.1/81 d.1/12
Does proctor agree with parris decision to send for hale in act one
Help pls i’m too dumb to know what I’m doing right now
what might balance federal and state powers present a problem
Read the text under”legacy of the catholic reformation”and cite evidence that the catholic reformation achieved its basic goals
A wall map has a scale of 128 miles = 6 inches. The distance between Springfield and Lakeview is 2 feet on the map. What is the actual distance between Springfi