jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Justice louis brandeis of the united states supreme court said that governmental lawlessness was:
The oedipus (or electra) complex is most likely experienced in the __________ stage.
How does the brightness of a quasar compared with that of a large galaxy?
A cell is in a solution of 40% water. if this cell swells, what can you state about the relationship of the cell to its solution?
Whats the least amount of wrapping paper ✨
__________ is an intimate and prolonged association between organisms of different species.
The function h(x)= -2x^2 +8x written in vertex form is h(x)= -2(x-2)2+8
What medical term, derived from the greek mythological character that was in love with his own reflection in the water, means a self-love where the person inter
Someone plz answer these questions and label by letter
investigate how scientist use dna to help classify organisms such as the sea spider