samiyahskyers4
samiyahskyers4 samiyahskyers4
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

I haven't did my math for a month since brainly tutoring wasn't working. I need you guys help ​

I havent did my math for a month since brainly tutoring wasnt working I need you guys help class=

Respuesta :

ramirezc0 ramirezc0
  • 04-02-2021

Answer:

$2.50

Step-by-step explanation:

Answer Link
emimultistan03
emimultistan03 emimultistan03
  • 04-02-2021

Answer:

$25 per ft2

Step-by-step explanation:

you have to calculate the area  (20x8=160sq ft) and then get 4000/160 which is $25.

Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE A BRAINLEST Conifers have needles and enclose their seeds in _____. cones pods nodules sacks
Combine the like terms to make a simpler expression: 5n-2n
Identify the independent clause. climbed over the fence he fell from the tree under the car the ripe tomato
strawberry candy cost 3¢ more than lollipops. sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops. write an equation and solve for your variable.
Identify two chemicals in digestive juice in the stomach and explain what they do
What is the equation of the line that passes through (6, 5) and is perpendicular to 3x−y=7 ?
How many types of money were there in the united states?
A well brand is a brand of liquor poured when a patron does not specify a particular brand.
Does 5 + x and x + 5 represent the same expression?
What is the point slope