heyy101
heyy101
03-04-2018
Mathematics
contestada
how to solve this problem?
Respuesta :
insanelycrxzy
insanelycrxzy
06-04-2018
To figure out the unit price of the hat, you would divide 259.2 by 12 to get the unit price of 21.6. Then you would multiply that number by two to get 43.20 for the total amount it would be to get the two couches hats
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 96+ )
Otras preguntas
Differentiate between an organic combustion reaction and an inorganic combustion reaction.
Gaspar writes the algebraic expression 5b +3.79. It represents the total cost, in dollars, of buying 5 bagels and a container of cream cheese. Identify any vari
1. Arc QR = Arc RS = 2. Find x and y -- if your answer is not a whole number, round to the tenths!
Plot the point on this function with an x-value of 6. What is the y-value of this point?
Choose ALL correct answers (1, -3) (4, 1) (6, 3) (2, -2)
The monthly cost of water use is a linear function of the amount of water used (HCF). The cost for using 16 HCF of water is $39.04, and the cost for using 44 HC
( i only need number one and number 7 ) someone please i’m desperate i have so much work i need done by monday even if you only do one of them it is greatly app
Find the missing side and angle measures in triangle ABC. Round your answers to the neFind the missing side and angle measures in triangle ABC. Round your answe
a service station on the interstate changes $2.29 per gallon of gasoline and $1.89 per quart for oil. What would be a recourable amount to pay for 10 gallons of
Solve each equation. |x+5|=-3