Tracy2k Tracy2k
  • 01-02-2016
  • Mathematics
contestada

You sign up for 13 weeks of swim lessons. The total cost is 325$. What is the cost per week?

Respuesta :

dioriab97
dioriab97 dioriab97
  • 01-02-2016
325 divided by 13 = 25 and to check your answer. 25 * 13 = 325 So the answer is 25 :) Hope i helped 
Answer Link

Otras preguntas

What is the area of the triangle? A. 208 in2 B. 192 in2 C. 104 in2 D. 96 in2
On her way to visit her parents,jennifer drives 265 miles in 5 hours. What is her average rate of speed in miles per hour?
Twelve eggs cost $2.09.How much would 18 eggs cost?
Simplify the radical expression by rationalizing the denominator. 2 divided by the square root of 30.
how can a decimal be converted to percentage?
a pipe is leaking and 1.5 cups per day about how many gallons per week is the pipe leaking
What is another. Name for 23 ten thousand
How many valence electrons are available for bonding in bromine (Br)?
Which of the following best defines genomics? A. The study of cellular protein structures B. The study of the genomes of organisms C. A mechanism used in DNA fi
How can cultural experiences and perspectives be conveyed through memorable narratives?