reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

Add these fractions (Lowest Terms) a) 1/6 + 1/6 b) 1/4 + 3/8 c) 2/3 + 5/6 d) 9/21 + 4/7 e) 1 3/5 + 1/10 f) 1 1/4 + 11/12 g) 1 2/3 + 2/3 h) 1 5/6 + 3 2/5
A movie starts at 7:00 pm and lasts 108 minutes. What time does the movie end?
Find 4 consecutive odd integers where the product of the two smaller numbers is 64 less than the product of the two larger numbers.
Find the length of the radius of the following circle. (x + 2)2 + y2 = 10
in the xy-plane above, point c has coordinates (6,9). which of the follwoing is an equation of the line that contains points 0 and c?
Which expression can be used to change 75 kilometers per hour to meters per minute?
Describe a pattern in the sequence of numbers. Predict the next number. 1) 1, 2, 6, 24, ___ 2) 0, 3, 8, 15, 24, ___
Hello, I need help please for mission 3 thank you very much.
David helped his father stock the pond with baby catfish and blue gill. They put in a total of 75 fish. If the number of blue gill was doubled and the number of
What number is equivalent to 13/2