aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

A mountain climber starts a climb at an elevation of 453 feet above sea level. At his first rest stop he has climbed 162 feet, and by his second rest stop he ha
In an experiment, the thing you compare your experimental results to is called the​
What do you like about science?​
List all six countries on the map above in order from the least populated to the most populated. Make sure to identify the name of the nation as well as the pop
The pyramids of ancient Egypt were built as homes tombs warehouses tourist attractions
why do historians claim that the reformation began with Luther's ninety five theses?​
Which statement best explains why, during the 1800s, manufactures resisted workers demands for higher wages and safer workplaces
What are ions exactly? Are atoms with an incomplete outer valence shell called ions?
Which monomer serves as the building block of glycogen, a polymer made up of many glucose molecules? Choose 1 answer: (Choice A) Amino acid (Choice B) Monosacch
help on this english question​