etripp234
etripp234 etripp234
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

Abby can buy bottles of water in packages of 6 for $8.22 or in packages of 4 for $8.52. How much money does she save by buying 12 bottles of water at the better price?

Respuesta :

caitsearfoss
caitsearfoss caitsearfoss
  • 04-03-2018
She would save $9.12 by using the better sale! I hope this helped!:)
Answer Link

Otras preguntas

What is pigment mixed with in encaustic painting?
Are the fractions 3/9,3/10,3/11, and3/12 arranged in order from least to greatest or from greatest to least?
In American society, romantic love is considered the main reason for people to marry. On the other hand, in some societies, romantic love is considered a form o
The "Carolingian Renaissance" was a revival of learning in Medieval Europe. a. True b. False
What was the name given to the series of laws that closed Boston harbor, required colonists to put up British soldiers in their homes, and allowed British offic
Who was Abū Bakr? And what lands did Abū Bakr’s forces conquer?
List three cardinal rules of bookkeeping
What two factors determine the streghth of the force of gravity between tow object?
N the feudal system, a land grant was called a a. feud. b. fief. c. vassal. d. manor.
What was significant about the transfer of power between parties in 1801?