Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 59+ )
Otras preguntas
A 5.0-Ω resistor and a 9.0-Ω resistor are connected in parallel. A 4.0-Ω resistor is then connected in series with this parallel combination. An ideal 6.0-V bat
Which of the following is true about the common law system? a. A common law system tends to be less adversarial than a civil law system. b. Contracts drafted
A “stress” is defined as _______. (A) environmental factors that result in anxiety. (B) the physiological reaction of the body to environmental factors. (C) a
For the reaction 4FeCl2(aq) + 3O2(g) → 2Fe2O3(s) + 4Cl2(g), what volume of a 0.945 M solution of FeCl2 is required to react completely with 4.32 ×1021 molecules
The respiratory system ________. establishes how many breaths are taken per minute provides the body with carbon dioxide provides body tissues with oxygen and c
Cave Hardware's forecasted sales for April; May; June; and July are $ 200,000; $ 210,000; $ 150,000; and $ 240,000; respectively. Sales are 70% cash and
Ben is in the mood for a juicy hamburger and fries from his favorite fast-food joint for lunch. He feels guilty because he knows that he has to watch his weight
A scientist needs 150mL of a 15% acid solution for an experiment. The lab has available a 10% solution and a 25% solution. How many milliliters of the 10% solut
Which of the following are not illustrative of unobtrusive observations? Examining the wear on the tires of squad cars to determine the extent of police patrols
What is the sum of the geometric sequence 1,3,9 if there are 10 terms