Mckena Mckena
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

When buying bottles of Apple juice Ava spent $1.56 On a 12 -ounce bottle and $0.9 on a 6-ounce bottle. Use unit rates to determine if each pair of rates is equivalent

Respuesta :

ang135
ang135 ang135
  • 04-02-2018
Ok so you divide them and then make sure that 1 is the denominator and the numerator can be anything else
Answer Link

Otras preguntas

What best describes a clause? a group of words does not have a subject, which performs an action a group of words that can only serve to modify or describe anot
starting fitness level is known as__________. starting point beginning level baseline entry level
write -12 as an fraction
he Chautauqua Circuit had its roots in _____. (A) a training institute for electrical workers (B) a camp for Sunday school teachers (C) a school for enterta
is 10.05 greater than 10.005
Solve the following system of equations: 3x − 2y = 6 6x − 4y = 12 A) (0, 0) B) (6, 12) C) Infinitely many solutions D) No solutions
what is the expression of 6*6
what is the mass of the 3.7 mol pbo2?
As a direct contact with European explorers, the Native American population a. tripled b. declined c. moved away d. propered
In a monarchy, to what degree does the king or queen hold absolute power ?