hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

Type out 5 things that make a speech good and 5 things that make a speech bad.
Researchers capture and mark 43 squirrels in a park. The next week, researchers capture 50 squirrels and 38 of them are marked from the previous month. Estimate
I don't understand this very much, but if someone could give me an explanation, that would be appreciated! ×·×∡ Q: Find the surface area to the nearest tenth←
The cone and the cylinder below have equal surface area. 2r OA. True B. False
What are the unique qualities of the Totumo volcano in Colombia?
Safety and self-actualization are examples of a. credibility appeals b. emotional appeals C. selective appeals d. logical appeals
The image shows a soil horizon with its layers labeled. Which layer is nutrient rich and contains a mixture of humus, clay, and important minerals?
Where do plants get the energy to make organic molecules?.
Which frequency table shows the data listed below?4, 7, 8, 12, 14, 15, 15, 15, 17, 18, 19, 20, 22, 24, 25
I need help it's due tomorrow!!!!​