HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

I need help because I cannot find the answers anywhere
MARIO Hola, Lilia. Ven a buscarme en cuanto (yo) (1) (salir) de clase. LILIA Voy a buscarte tan pronto como la clase (2) (terminar), pero no quiero esperar como
What was “reborn” during the Renaissance?
y = 4x + 3 y = - 1 4 x - 5 What is the BEST description for the lines represented by the equations?
Write the chemical symbols for three different atoms or atomic cations with 27 electrons. Please help ASAP!
Match the vocabulary word with its meaning. 1. capitalism to change or improve something by correcting faults or removing abuses 2. chattel an economic syst
who established the peoples Republic of China in 1949
ability to conduct electricity
A family is one another name for a group on the _____ table of elements.
There are 93 calories in a small candy bar how many calories are ther in a half dozen small candy bars?