mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

A governments monetary policy is its plan to control
Ann started reading at 4:00 p.m and finished At 4:20 p.m
Compare 25\28 to 5\6
Using the terms humidity and dew point, explain why you might find small droplets of water on your lawn in the morning.
what was COMECON and why was it formed ?
The manufacturing of silk fabrics, brocades, and gauzes for the elite was done by _____
The scale for a map says that 1 cm is equal to 25 miles. Jennifer measures the distance between two cities as 4.5 cm. How far apart are the cities?
Question 9(Multiple choice Worth 3 points)Which of Europe's Enlightenment philosophers wrote about natural rights?O John LockeO Baron de MontesquieuO George Was
Titles of articles should be a. italicized. b. enclosed in quotation marks. c. bolded. d. underlined.
Jackson weighed 6 pounds 3 ounces when he was born. When he was 4 weeks old, he weighed 128 ounces. How much weight did jacskon gain in those 4 weeks?