winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

what is text organization?​
Mitochondrial inheritance tends to not follow traditional heredity patterns described by Mendelian laws. A mother has a mitochondrial condition where she produc
Solve the equation. 2(3x+5)=46
Bill of rights: What form of expression is not protected on public TV and radio?
Which group list thing that were unknown to Europe prior to the Columbia Exchange?
A. Ribosomes B. cytoplasm C. Golgi apparatus D. Cell membrane E. DNA
Please help me please ​
r+(2r+4)=(r+2r)+4=3r+4
What is the initial velocity for a zombie that accelerates uniformly at 6.1 m/s2 for 7.0 seconds along a 15 m path?
Which of the following is NOT a way points are scored in basketball? Options: 1. Field goal 2. Rebound 3. 2-point goal 4. 3- point goal