aykianunn09
aykianunn09 aykianunn09
  • 03-01-2018
  • Mathematics
contestada

Can someone please help me

Can someone please help me class=

Respuesta :

elakis
elakis elakis
  • 03-01-2018
Well if at Guitar Central 20% off of $349 is $279.2.
And if Music Mart is offering a $200 rebate off of $419 then it would be $219. 
( rebate is giving a partial refund )

Therefore, Music Mart would be the better deal because $219 is cheaper than $279.2


Hope this helped! (:
Answer Link

Otras preguntas

True or False? The following relation represent a function. {(1, 4), (2, 8), (1, 12), (3, 16)} Question 3 options: True False
I need help with my math please help ASAP.
Given f(x) = -2x– 9x + 7, what is the value of f(-3)?
seven years war effects and causes
PLZ PLZ PLZ ANSWER!! I WILL GIVE YOU BRAINLIEST!!! Which answer choice shows the numbers in order from least to greatest? • -2/3, -1/2, 7/12, 0.82 • -1/2 , -2/
What happens if I recycle my plastic consumption for a week?
You are making a 2 ingredient trail mix with almonds and raisins. There is a 5:7 ratio of almonds to raisins. How many ounces of almonds would be in a 3-pound b
If 12 pounds of apples cost $21.60, how much does each pound cost?
1. How much heat is produced if you heat .25 kg water from 25 degrees C to 100 degrees C. The specific heat of water is 4180 J/kg C.
Are these correct????