23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

Write the comparative form of the following adjectives. · cold · big · difficult · bad · dry · early · good Answer · high Answer · hot Answer · long Answe
Which of the following controls the involuntary actions in the body​
10. What is the multiple zero and multiplicity of f(x) = (x - 3)(x - 3)(x + 5)? Multiple zero is -3; multiplicity is 2 Multiple zero is 5; multiplicity is 1 Mul
Điều gì sẽ xảy ra nếu bỏ một ly nước nóng vào tủ đông đá?
What is a major role that fungi play in ecosystems
Are the magnetic north pole and the geographic North Pole always the same distance apart?
prove. sin³A-cos³A/sinA-cosA = 1+sinAcosA​
what does this excerpt tell us most about the cat?​
Which of the following climate zones would be best suited for a year round agricultural cycle
Find the area of triangle ABC. [PLEASE HELP ME!!] A.12.16units B.18.52units C.31.27units D.15.14units