niyahbands
niyahbands niyahbands
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

ashley bought 6 pounds of flour for $3. how many pounds of flour did she get per dollar?

Respuesta :

alexanderbartl
alexanderbartl alexanderbartl
  • 02-12-2017
She would get 2 pounds. My bad sorry.
Answer Link
aj2k26aw aj2k26aw
  • 02-12-2017
she got 2 pounds per dollar
Answer Link

Otras preguntas

What is the original price if there is 10% discount and the sale price is $60?
suggest two ways in which parents can raise boys and girls to encourage equal power relations
If there are 50 questions and 44 were answered correctly what percentage is correct
please please please help
Find the indicated dot product. r = <9, -7, -8>, v = <3, 4, 7>, w = <6, -9, 7> v ⋅ w
Which one of the following classifications of vegetarian restricts the consumption of eggs? A. Vegan B. Lacto-vegetarian C. Lacto-ovo-vegetarian D
Which of these is true of the materials making up the buffy coat in centrifuged blood?
I don't get this wondering if anyone can help
What are two non metals in tooth enamel ?
Alice purchased paint in a bucket with a radius of 9 in. and a height of 9.5 in. The paint cost $0.09 per in3. What was the total cost of the paint, rounded to