herzogjill herzogjill
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

The price of apples at a farm is $1.76 per pound. Write equation to determine c, the total price of n pounds of apples?

Respuesta :

samcole8855
samcole8855 samcole8855
  • 01-12-2017
I think it would be c= 1.76n
Answer Link

Otras preguntas

The amendments designed to secure the liberties of citizens and to prevent government from taking away these liberties are known as the Articles. the Declaratio
what method of tackling discrimination did martin Luther king used?
513=51.3x =5.13x =0.513x
Which of these events took place in the United States during World War I? internment of German-Americans passage of laws favoring union organization Supreme
3x +4y=5.2 solve for y
what is equal to 3/8
3x+4y=2 4x-4y=12 by using elimination
y=-2x-1 slope intercept graph
A coelom is _____. a. an arrangement of organs b. a cavity filled with fluid c. layers of tissue d. an inner lining of tissue
How often does oxygen cycle through the atmosphere?