reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

What features did the cells you observed have in common how were they different?
Find the solution of this system of equations 6x = 90 +3y x - 3y = 50 Show work please
Using your knowledge of colligative properties explain whether sodium chloride or calcium chloride would be a more effective substance to melt the ice on a slic
One result in the u.s. of the sarbanes-oxley act is that
What is the mass in grams of 9.76 x 10 12 atoms of naturally occurring sodium?
The areas at the very front of the cortex _____.
Narrative form can be used in documentary films.
When you are in Southern France, it is relatively common to see...eskimos.Roman ruins like those in Orange.bullfights.American football games.?
which of the following happens first in the story charlottes return to school
The best way to destroy harmful germs that may be present in meat is to: