ilianaveras2 ilianaveras2
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Can someone please help me

Can someone please help me class=

Respuesta :

celestegaribay4
celestegaribay4 celestegaribay4
  • 03-11-2017
you have to find the unit rate of the average cost per visit
so I think you have to divide 269.50 by 14 which equals 19.25 and I think that is your answer
Answer Link
jojo360 jojo360
  • 03-11-2017
19.25 because if u add al of that u will get 19.25
Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between a price floor and a price ceiling? A. A price floor is the minimum price allowed for a good. A price ceiling is the maximum price
In Shakespeare's the tempest, prósperos brother Antonio robs him of his dukedom and sets home and his daughter Miranda adrift to die. The survive, and years lat
calculate the perimeter of a square if one side measures 10 cm
what are the cons of eating forks and spoons and the pros of eating with only sporks?
The snowshoe rabbit has white fur in winter and dark fur in summer. What is the main survival advantage of this fur color change to the rabbit? A) The light fur
plz hurry hurrrrrrrrrrrrrrrrry
How are humans impacting the global water cycle when they pave, convert forest to agriculture, and irrigate that agriculture??
The table shows the results of rolling a number cube, with sides labeled 1 through 6, several times.  What is the experimental probability of rolling a 3 or a 6
Mom and Dad have four daughters, and each daughter has one brother. How many people are in the family?
please hurry I am almost out of time