mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 96+ )
Otras preguntas
Which federal policy would violate the powers reserved to the states O negotiating with leaders of foreign countries D establishing military bases in state capi
Water is considered a _______ resource. Oil, coal, and natural gas are considered _______ resources. _______ energy is able to be replaced within the ecosystem
Solve the quadratic equation by completing the square. PLEASE HELPPPPPPPPPPPPPP!!!!!!
This question gets me confused everytime when I see this. It's called " Signs of Expressions challenge".need help!!
What are two reasons why Hunter edjucation is important? 30 pts
Alberto lee (reads) un libro la cafetería el estadio la biblioteca el salón de clase el auditorio
Write about your experience where your class monitor got hurt . Begin your story with : “The Monitor walked out of the classroom ....”
Segment BD is an altitude of triangle ABC. Find the area of the triangle A. 7.5 B. 9.5 C. 10 D. 15
Alberto lee (reads) un libro la cafetería el estadio la biblioteca el salón de clase el auditorio
Which expression is equivalent to p·q·q·q·q·q·q·q·q·q? 1. pq^9 2. 9pq 3. (pq)^9 4. (pq)^10