makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Using election results to measure public opinion is a challenge because _____. some voters select candidates who have opposing views people do not always vote i
Find the number of positive three-digit integers whose digits are among 9, 8, 7, 5, 3, and 1. 18 216 729
Hello! I’m confused and I need some help to complete this. I will mark brainliest
Graph the functions on the same coordinate plane. f(x)= x^2+2x−8 g(x)= −x^2+4 What are the solutions to the equation f(x)=g(x)? Select each correct answer. -3 -
2. Suppose that 0.5% is an annual interest rate. In the formula y = a. b*, what value would you use for b?
Can someone help me write a thesis statement for an expository essay
Find the quadratic equation whose solutions have a sum of 3/4 and a product of 1/8. To start, you will need to find the values of the coefficient a, b, and c. T
Ezra is saving money to buy a snowboard that costs $225. He already has $45 and can earn the rest by walking ten dogs. If d represents how much he earns for wal
What is the value of x?
Which type of fire should never be put out with water? paper fire clothing fire wood fire grease fire