aziyahwescotta aziyahwescotta
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

The cost to rent a video game for 3 days was $10. It costs the same amount each day.

Respuesta :

emchill
emchill emchill
  • 01-09-2017
¢30 every day because 10divided by 3 is .3
Answer Link

Otras preguntas

សិស្សម្នាក់លើកសៀវភៅ 1 ក្បាល ពីក្តារក្រាលដាក់លើធ្វើទូរសៀវភៅមួយ កម្ពស់ 2 m ដោយបញ្ចេញកម្មន្ត 10 ] ។ ដោយសន្មតថាសំទុះទំនាញដីគឺ 10 m/s ម៉ាសរបស់សៀវភៅនោះគឺ៖
Help me with ela for 50 point
Write the equation represented by the graph below.
Can someone help it’s a test
please help if you don't mind!
NEED ASAP+REWARDING WHOEVER DOES IT!!!!A Teacher’s Defense to Homework:Who is the intended audience of the article? Why did the author write the article?2. In p
Describe an incident in The Tragedy of Romeo and Juliet
He was a runaway slave and revolutionary that freed himself from oppression and founded the very first town by free Blacks.
The vertex of a parabola is (1,3) and another point on the parabola is (-1,-1). Which point is also on the parabola? A. (-3,3) B. (0,3) C. (3,-1) D. (1,0)
Find the percent of increase or decrease. Round to the nearest percent. 1 point 1) Keelin's hourly rate went from $9.50 per hour to $10.25 per hour. What is the