bartholomewdaija8
bartholomewdaija8 bartholomewdaija8
  • 01-02-2024
  • Mathematics
contestada

how can i solve this answer in 7th grade math

how can i solve this answer in 7th grade math class=

Respuesta :

wwoman19711971
wwoman19711971 wwoman19711971
  • 01-02-2024

Answer:

6 13/14

Step-by-step explanation:

4 2/7 + 2 9/14

4 4/14 + 2 9/14

6 13/14

Answer Link

Otras preguntas

If p(x) = x^2-6x+5, find p(4)
look at the image for the question
A certain shampoo is available in two sizes. A 14.2 ounce bottle costs $3.98. A 33.9 ounce bottle costs $9.98. Find the unit price for each size. Then state whi
How does this show an unhealthy expectation or negative aspect of dieting culture? In three sentences, explain how your ad depicts something unhealthy or negati
1 upon sec A -tan a minus one upon cos A is equal to 1 upon Cos A minus one upon sec a + tan a prove it​
find the volume of the following figure round your answer to the nearest tenth if necessary and make sure to use pi
Change The Following To Imperative Sentence. We Are Not Late.
Andrew rents rooms in his hotel for an average of $97 per night. The variable cost per rented room is $36. His fixed costs are $52,000 per month. How many rooms
Michelle and her brother are planning a holiday. They decide to invite three friends to join them. The plane tickets cost 105$ each way, and bus tickets cost 12
Suppose every interior angle in a regular polygon is approximately 152.31∘. What kind of polygon is this?