jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

Which word best describes Benjamin's role on Animal Farm? a. visionary b. secret agent c. rebel d. skeptic
witch branch of government is responsible for enforcing laws
Which of the following functions does a browser perform? a. Automates data calculation b. Automatically saves a copy of your e-mail c. Finds sites devoted to
The ______________________ is the weapon of choice for the political assassin.
To be explicit means to be clear and concise. a. True b. False
How do I Express 18+24 as the product of the GCF and another sum
Is there anything to worry about when it comes to the wisdom teeth surgery? Can you really not wake up from surgery?Please help I have surgery Thursday.
Who was the Indian who calculated the value of pi to four decimal places. He also calculated the length of the solar year as 365. 3586805 days. This is very clo
Once Raul selects a technology solution, he has completed the process. a. True b. False
Direct Hit You could see rainbows in Terrence's eyes. He had never seemed so giddy and bubbly before. Even a c