leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

How many mole of HCL is produced if 4g of hydrogen is completely reacted with chlorine​
Anybody know the answer to these
The 14 and 15 amendments did not apply to ?
Steve started with $250 and spent $25 per week. Chelsea started with $30 and saved $30 per week. Use x for time and y for savings. How much money would be in th
Li Na is conducting research about the history of hip-hop music. Which source on her list should she avoid because it is not credible? a book about the cultural
X-5/-2=x-1/-3 it’s algebra 1
A business owns a printer but the printer is used for cloud printing purposes. What type of resource is this?
what polynomial should be subtracted from 3x^2+4x-1 to get the difference equal to 0 PLZ HELP
Select the correct text in the passage. Which two sections of this excerpt from T. S. Eliot's "The Love Song of J. Alfred Prufrock" contain a biblical allusion?
Direct observation is the simplest and most effective method to determine population size Please select the best answer from the choices provided OT F