Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

is a situation in which the economy produces more goods and services than it did the year before.​
Which hypothesis helps to explain why all organisms share the same genetic code? Early Earth had an abundance of volcanoes and lacked an ozone layer. Deep-sea
Which is most likely the target audience for this example? Apex
Proteoglycans are part of the extracellular matrix; they provide structure, viscosity and lubrication, and adhesiveness. They are composed of proteins conjugate
quantity (g) of pure MgSO4 in 2.4 g of MgSO4•7H2O
why is it important for you to understand and describe the internal and external components of a computer in the workplace​
To fill out a function's ___ ___, you will need to use test numbers before and after each of the function's ___ and asymtopes A). Sign chart; Values B). rationa
Myra owns a car service that charges a $5 flat rate and an additional $0.50 per mile, which is represented by the equation y = 0.5x + 5, where x is the number o
A vector in the xy plane has a magnitude of 25 m and x component of 12 m. What is its angle with the positive x axis?
good morning. I need debate on the topic artificial intelligence on education plz answer fastly