hollwoodfaith hollwoodfaith
  • 01-05-2017
  • Mathematics
contestada

An office supply store advertises 6 pens for $9.30. How much would each pen cost at this rate

Respuesta :

hannahroy66 hannahroy66
  • 01-05-2017
$1.55

Just divide 6 from $9.30.
Answer Link
epichates epichates
  • 01-05-2017
yes its 1.55 just divide bro 
Answer Link

Otras preguntas

Helpppppppppppppppppppppplpp
Select the correct answer. Sam is a rancher who owns a herd of cows. How will he be able to identify the effects of toxicity in the herd? ОА. if one cow becomes
The Sahara is a hot desert yet people grow crops in some regions of this desert. What helps them to grow crops here?
Quick darling, hide in the wardrobe. (Passive Voice) ​
In 1910, MOST of the world's population
Why computer hardware without software is useless while computer software without computer hardware is meaningless
Logarithms and stuff, please help
Someone following us ​
What are the most common motives for murder in general?​
Logarithms and stuff, please help