nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

Which would NOT likely be used as evidence of evolution?
Find the midpoint of the segment with endpoints: (9,8) and (3,5). pls pls pls pls help!!!! for geometry final
ONLY GIVING BRAINLEST IF YOU ANWSER QUICKLY AND CORRECTLY! A square is shown below. Which expression can be used to find the area, in square units, of the shade
In how many ways the letter of the word 'Nawalpur' be arranged in which no tow A's come together.​
BRAINLIEST if correct
define the concept environmental personal mission statement and indicate four reasons why you think having it may enhance responsible living in your environment
In space, are fires possible without oxygen? If so how would it happen?
I will mark the brainliest 500 points
does having the same temperature always mean having the same amount of heat? Defend your answer. ​
There are ____ legs for every 4 ears