fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

add the like terms: -3ab+-10a+-8a
People who regularly use implied meanings are _____. friends and politicians advertisers and journalists both of the above neither of the above
which feature of the United states constitution was included to address the concern expressed by James madison
Which emotional force played a large role in the unification of Italy and Germany? A. nationalism B. dualism C. pacifism D. expressionism
Choose the source that would support or defend the following assertion. Your donation would help us to give the Help Group a larger part of our profit, which is
How can I apply Real Number System in my daily life?
Which term refers to the energy emitted when an electron moves from a higher energy level to a lower one?
Which of the following best expresses the Conquistador attitude towards Native Americans? Select one: a. An interesting people from whom much could be learned b
Which word should not be hyphenated to fit on a line? A. charge B. automatic C. divided D. register
William, Joseph, Margaret, Frank, and Jeffrey all work for the same company. Frank has been there the longest, eleven years and makes the most money, three time