cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

How many moles of silver atoms are in the piece of jewelry??
Which best describes a major problem faced by the Niagara movement
Calculate the enthalpy change for the thermite reaction: 2al(s)+fe2o3(s)→2fe(s)+al2o3(s), δh∘rxn=−850 kj when 12.0 mol of al undergoes the reaction with a stoic
Color film always has at least how many layers of light sensitive material?
In microsoft cortana, which icon allows you to specify what appears in the home view and search results as a whole?
Which of the following sentences correctly uses Apostrophes to show joint ownership? John’s and Jillian house seems quite welcoming. John’s and Jillian’s h
At t sec after​ liftoff, the height of a rocket is 5t squaredft. how fast is the rocket climbing 5 sec after the​ liftoff?
What action did the early Han emperors take to more efficiently rule the large empire? A. split the empire in two B. appoint co-emperors C. create a bure
A child on a playground swing makes a complete to-and-fro swing each two seconds. the frequency of the swing is
The look on The villains face seemed to be bursting with evil, and gave the moviegoers the chills