demaria demaria
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?

Respuesta :

jamesbeargr
jamesbeargr jamesbeargr
  • 02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15. 
$1.15 dollars per burger. 
Answer Link
JoshEast
JoshEast JoshEast
  • 02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60

then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex]  =  1.15
Answer Link

Otras preguntas

What is the equation of g(x) ?
how to find the original price of an item
how did george washington die?
Name two similarities heredity causes in humans
A tourist was planning a trip by car for travelling at some constant speed for 2.5 hours. However, he found that if he increases the speed by 20 km/h he can cov
What plans were made during the Yalta Conference? A. The Axis powers decided to attack the Soviet Union. B. The United States decided to enter the war to suppor
Both Seagulls and wild geese are large birds. They're also similar in that both kinds of birds can fly over great distances. On the other hand, seagulls are sc
Can someone help me with number 22
How do self interest and competition affect the free market
Help for 84 points.