criswell91
criswell91 criswell91
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

28 grams in an ounce so if each gram costed 20$ how much money would you make?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-03-2017
the answer is 560. So I hope this helps you.
Answer Link

Otras preguntas

The U.S. Constitution outlines the powers of our federal government but it also limits those powers. Correct the text by inserting one comma.
What is a sphygmomanometer used for?A. delivering oxygenB. administering medicationC. restraining a patientD. taking blood pressure
1.5 g of MgCl2 is dissolved in water to make a total volume of 750 mL. What is the concentration of the solution in mol/L?
2X plus 6X equals 1000
37. Janet was hired as a lifeguard, with a starting wage of $6.25. If she receives an $0.80 raise annually, how long will it take for her salary to double?
There is no additive, powder, or tablet that eliminates the need for you to ______ equipment such as whirlpool spas.
hi! can anyone help!:(
can someone please help me really
What are the degree measures?
Can someone help me with this plssss it would help so much! (IM GIVING LOTS OF POINTS!!!!!!!!)