caitlindeveseyj
caitlindeveseyj caitlindeveseyj
  • 02-02-2015
  • Mathematics
contestada

a yogurt cost 35p each how much can be bought with £3?

Respuesta :

mali2190
mali2190 mali2190
  • 02-02-2015
divide 3 dollars by 0.35 and it is and you can get 8
Answer Link

Otras preguntas

Consider triangle DEF. The legs have a length of 36 units What is the length of the hypotenuse of the triangle 18 units 1872 units 36 units 36/7 units
Calculate The Social Security Tax on a salary of $45,000
Consider the following unbalanced equation. How many Liters of bromine are needed to produce 12 moles of Aluminum bromide? The density of bromine is 3.1 g/mL. A
PLEASE HELP!!!! Balance the equation (Image below)
How many school buses will be needed to take the children of Anderson school on a field trip ? Each bus can carry 60 people. 390 children and 30 adults are goin
A profit-maximizing firm will use more of a factor of production when: The extra cost of using an additional factor unit is less than the marginal revenue produ
what are the majority of poles called
Mileena then tells you that she has used a tanning booth once per week for the past several years, and that the tanning salon advertise it as safe. What do you
Two consecutive positive numbers have a sum of 27. What are the two numbers? The smaller number is
If a person does not treat diabetes they could be at an increased risk of blindness, heart disease, and kidney failure. 1) True 2) False