safialouisa safialouisa
  • 03-09-2022
  • Mathematics
contestada

Raphi buys 1 rubber and 1 pen for £1.25.
Dylan buys 4 rubbers and 3 pens for £4.75.
Work out the cost of one rubber and one pen.
rubber: £
pen: £
Submit Answer

Respuesta :

Mibo
Mibo Mibo
  • 03-09-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

Cost of one rubber = $1

Cost of one pen = 0.25

Answer Link

Otras preguntas

4. I am long and thin, hard outside and soft inside. The French love to eat me,​
Question down below. Pls have an explanation its optional tho
What is the value of x?
If BC = 15, BE = 6, DC = 12, and AD = 8, then segment DE is parallel to segment AB.
An ionic bond is a bond
What is the complete factorization of the polynomial below? x3 + 4x2 + 16x + 64
Biochemical importance of buffers
PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW THE ANSWER PLS GIVE ME A STEP BY STEP EXPLANATION!!
Complete the questions with the correct form of the verb aller.
Trey is testing a properly working resistor in a circuit and finds its value to be far lower than he expects what’s a likely error A. The resistor is faulty B.