Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

what is a vortex? need some help
you are facing east. you turn left, then left again, then about face, then right. which direction are you finally facing?
a spinner is divided into 8 equal sections. 5 sections are red and 3 are green. if the spinner is spun 3 times, what is the probability that it lands on red exa
you are planting a rectangle garden. it is 5 feet longer than 3 times its width. the area of the garden is 250 feet. find the dimensions
and what is this A rock band has 5 members, and two fiths of the members play string instruments. Also, 0.4 of the members sing. Does the band have the same num
Identify two ways of changing the strength of an electric force
How do I Stargaze? Please help :)
Which Property of Equality should be used first to solve the equation p/7 - 5 = -3 for p Addition Property of Equality Subtraction Property of Equality Multipli
biomedical definition
What Is Ethane? Can you help me?