kellyspeakslouder
kellyspeakslouder kellyspeakslouder
  • 02-02-2017
  • Mathematics
contestada

The sum of 9 and twice a number

I need to write this as an algebraic equation.

The unknown number is n

Respuesta :

bmthvsptv
bmthvsptv bmthvsptv
  • 02-02-2017
9 + n = x ?
i'm guessing since there's no answer to what the sum is
Answer Link

Otras preguntas

For which intervals is the function negative? Select each correct answer.
At a local pizza place, the cost of a large cheese pizza is $13.99. Each additional topping is $1.25. You order a large pizza, and it cost $16.49. Describe the
Which structures are found only in plant cells,not in animal cells?
A brand of cereal had 1.2 milligrams of iron per serving. Then they changed their recipe so they had 1.8 mg of iron per serving. What was the percent increase i
A grocery store regularly sells 4 lemons for $1.00. They advertise that if you buy a minimun of 15 lemons you will receive a 40% discount. How much will you pay
Question 13 (Fill-In-The-Blank Worth 1 points) If you want to indicate that you swam in the ocean three days "ago," you would indicate this by saying "hace tres
3 examples of US imperialism
Find the equation of the line with points (4,-1) and (5,1)
packs of pickled peppers were reduced to 20% off their original price of $3.50. today, there’s an additional 10% off the reduced price. find the new price for p
A five pound bag of apples costs $3.45. What is the unit cost of apples