ashely5 ashely5
  • 02-02-2017
  • Mathematics
contestada

1)Shannon takes a class to learn Japanese.The class costs $243 and lasts for 12 weeks.what is the cost,per week,of the Japanese class?show work. 2)

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2017
243 divided by 12 is $20.25
Answer Link
legomanlwm
legomanlwm legomanlwm
  • 02-02-2017
20.25 should be right
Answer Link

Otras preguntas

When an object is burning, two atoms of oxygen (in the air) combine with one atom of carbon (from the substance burning). this produces three atoms that combine
what is 9 km 3 hectometer -2 km 9 hectometer
why is a mixed number a rational number
Which statement best describes the two figures
What Universal Precautions do you think you will encounter often in the medical office?
Compare the Federalists and the Anti-Federalists by making two separate lists of their main arguments. Identify at least three arguments for each side
If you had $1,000 to invest into the following funds, which one would have the highest value (not including any fees) at the end of the second year? The Brown,
The conquistadors who found lots of gold was
What is AD to nearest tenth?
The first known circumnavigation of earth was by the vessel victoria, the voyage of which was led by whom?