aalti002 aalti002
  • 03-06-2022
  • Mathematics
contestada

Olive has raised $3,428 to buy toothpaste to place in care packages. Each tube costs $2. Abut how many tubes of toothpaste can she buy? Choose the best estimate.

Respuesta :

kalnguye
kalnguye kalnguye
  • 03-06-2022

Answer:

I think the answer is 1,714 tubes

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Will give brainliest Which equation best represents the graph of the piecewise function?
I need help pleaseee
Erika found out that after working in her current job for 9 months she has earned 6 days of vacation c. How many vacation days does Erika earn in 6 months of wo
List three (3) occasions of sin and how to avoid temptation to sin in each occasion you listed. ​
how to sovle 14 x +2=9
Which branch makes treaties with other countries?
Reflections need help 1 and two already done just need help on 3-11
If g(x) = x2 + 2, find g(3). 9 8 11
well labelled diagram of an algae​
Nolan Walker decided to buy a used snowmobile since his credit union was offering such low interest rates. He borrowed $2,700 at 3.5% on December 26, 2019, and