kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
U bought 3 candy bars

Answer Link

Otras preguntas

C++ code-- Factorial Recursion Write code to complete PrintFactorial()'s recursive case. Sample output if userVal is 5: 5! = 5 * 4 * 3 * 2 * 1 = 120 #include u
Click to correct the one capitalization error. Due to the success of her popular children's books, J. K. Rowling is now one of the most well-known and best-sell
20 points will be given! Please help! Thank You!! Which of the following boxes below represents a stable system? Describe how a disturbance to this bow would af
Select or < > = to correctly classify each inequality. -2/3 ___ 2/3 1.4___ 1.6
you did 150 joules of work lifting a 120 -N backpack. how high did you lift the backpack? how much did the backpack weigh in pounds
Give an example of a limiting factor that determines the turtle population
When a number is divided by 5, the result is 50 more than if the number had been divided by 6. what is the number?
identify the characteristics of the Protestant Reformation in Switzerland and England
What is the island groups that belong to Micronesia?
what gas makes up close to 1/4 of the air surronding the earth?