gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

how were the lives of Americans affected after the war ended? A) Americans increasingly opposed authority of the federal government. B) sectional differences l
the legs of a right triangle measure 10 inches and 4 inches. what is the area of the triangle?
The methods of the Character class that begin with ____ return a character that has been converted to the stated format. a. in b. to c. is d. for
If the sum of five consecutive odd integers is 265, what is the smallest of the five integers?
Given the following absolute value function find the range.f(x) = |x+5| - 8​
Petty Cash is easily misappropriated if business processes and internal controls are not established and enforced. Provide and explain a minimum of four control
Which unit would you most likely use to represent the time it takes to fly from New York, New York to Portland, Oregon which is 2,442 miles away? A. Minutes B.
Sue and Mary had an equal number of beads after Sue gave 54 beads to Mary, Mary had 7 times as many beads as Sue. How many beads did they have altogether.
When figures (including points) are rotated 270° counterclockwise about the origin, it is also the same rotating figures clockwise by what other degree amount?
A cubic inch of PVC material weight 0.063 pounds per cubic inch. What's the weight of a 36 inch piece of PVC pipe with an outside diameter of 0.82 inches and an