williamsigh38
williamsigh38
04-03-2022
Mathematics
contestada
I neeed help please help
Respuesta :
lokith
lokith
05-03-2022
Answer:
1 box of pencil cost 1 dollar and 1 box of pen cost 5 dollars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
In basketball, the number of points you score is given by 3x + 2y + 1z where x is three-pointers, y is two-pointers, and z is free throws (one-pointers). What i
Why do scientists use stirbars in the laboratory? a. to cool a solution b. to heat a solution c. to decrease the surface area of a solute d. to agitate a soluti
Need help, plzzz!! Read the sentence.... Probes and satellites (has, have) no crew, but a rocket or shuttle often (carry, carries) astronauts. Which verbs corre
Xavier worked 10 hours on Monday and 15 hours on Wednesday. His total pay was $280.00. What is his rate per hour? a. $7.50 b. $11.20 c. $18.25 d. $15.00
What is the best way to change the sentence below from active voice to passive voice? a. Pepe's French is spoken beautifully. b. French is what Pepe speaks beau
Which is an environmental change that occurs very slowly? a. tsunami b. global warming c. seasonal changes d. oil spill
What was one reason the league of nations failed? A. t did not establish rules or structure to maintain harmony. B. ince every country became a member, confli
As the wavelength of an electromagnetic wave goes up, what happens to the frequency? a. nothing b. it goes up c. it goes down d. it depends on the wave PLEASE H
If you were making iced tea from a mix (adding powdered iced tea to water) and it tasted too strong, how would you describe this solution qualitatively in terms
which statement represents a key idea directly associated with John Locke's two treaties of government