MahtoSka MahtoSka
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

A phone company offers two monthly plans. Plan A costs $30 plus an additional $0.03 for each minute of calls. Plan B has no initial fee but costs $0.18 for each minute of calls. What is the cost when the two plans cost the same for a set number of minutes? (asap)

Respuesta :

lilswooosh082110 lilswooosh082110
  • 03-03-2022

Answer: YE

Step-by-step explanation:

TOTALLY

Answer Link

Otras preguntas

Why did so many Native American peoples adopt Christianity in Latin America during the 1500s?
Which of the following is a true statement about weight loss? A. You can safely lose 10 pounds of fat in one week. B. Some foods absorb calories and thereby has
Round the number to the thousandths place. 64,672.318498 a. 64,672.318 b. 65,000 c. 64,672.32 d. 64,672.319
What is the difference between History and Social Studies?
1. An agreement to count slaves as three-fifths of a person was related to A. the creation of an upper and a lower house in Congress. B. the number
what number minus 9 is equal to -18
Solve 3x-1=10 A) 3 B) 11/3 C) 3/11
Which place is home of the first known written code of law? a. Egypt b. Mesopotamia c. Both d. Neither
which is the better buy 1 liter of soda for $1 or 1 gallon of soda for $4
The acronym rice stands for