briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

order these numbers from least to greatest. 8411 , 8310 , 8.42 , 8.422
Simplify (6a4b-2c)(-a2bc5)
Explain own role and responsibilities in working with colleagues
what is f(x) = 2x2 28x – 5 written in vertex form? f(x) = 2(x 7)2 – 19 f(x) = 2(x 7)2 – 103 f(x) = 2(x 14)2 – 14 f(x) = 2(x 14)2 – 98
When comparing convenience diet food to organic foods, we can conclude what?
Angle B measures 60°. What is the measure of the angle that is complementary to angle B? 30° 60° 120° 180°
contamination of food items by other living organisms is known as
verify the identity cot(x-pi/2)=-tanx
The purpose of a battery in a circuit is to _____.
What is the part of the earth that you walk on called?