emustafa emustafa
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

Diego bought mini muffins for $4.20. If 1mini muffin is $0.35, how many muffins did he buy? Show your reasoning

Respuesta :

5nssi4h6k2
5nssi4h6k2 5nssi4h6k2
  • 01-03-2022
He bought 12
4.20 divided by 0.35= 12
Answer Link

Otras preguntas

Is rock solution because it is made up of minerals, water, stone, and dirt?
12x+5y==13 -24x-5y=-11 -2x+4y=32 -5x-10y=-20 12x+12y=36 -8x-8y=-8solve and explain
what is the square root of 442.75
what caused the palmer raids
At top speed, a coyote can run at a speed of 44 miles per hour. if a coyote could maintain its top speed, how far could it run in 15 minutes? A- 2.93 miles B-
A tank holding 600 liters of milk is leaking. Each week it loses 60 liters of milk. Let M be the liters of milk remaining in the tank after leaking for t weeks.
Solve: n/4-1=n/5 .·(>▂<)·.
Is 4/16;0.25 equivalent numbers
Find the best word to complete the sentence: Members of the Flat Earth Society still believe the ___ idea that the world is flat. A. pretentious B. primordial
Carl has three lengths of cable, 5 _ 6 yard long, 1 _ 4 yard long, and 2 _ 3 yard long. He needs at least 1 yard of cable. a Which two pieces together make a le