marilynirving19
marilynirving19 marilynirving19
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of a certain kind of fruit cost 96 cents, how much does 1 pound cost? OTT"​

Respuesta :

kiannotti911
kiannotti911 kiannotti911
  • 04-02-2022
The answer would be 16 because 96 divided by 6 =16
Answer Link

Otras preguntas

Monica has an iq of 60. while she needs to live at home with her parents, she does get out and see movies with her friends. by doing this, monica is displaying:
What are Spanish school subject
my computer has black spots and lines. what the problem
PLEASE HELP! Drag a reason to each box to complete this proof. If 5x-4+13=5 , then x=1/2
Despite their friendship why doesn brutus want caesar to become king
What does tiresias predict will happen if odysseus raids the herds of helios?
Michael will be travelling out of town for business. During his travel, he is scheduled to have 4 dinners, 5 lunches, and 3 breakfasts. His employer will pay
imneed to know the step by step answer to 7.7times11
What do you think would be the most frustrating or difficult part of dna analyst?
Balance the equation of 2 c6h12o6 + 6 o2--> __ co2 + __ h2o