PixelatedMiner
PixelatedMiner PixelatedMiner
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

Please help meeeee for 10 points

Please help meeeee for 10 points class=

Respuesta :

notamuggle0731 notamuggle0731
  • 03-02-2022

Answer:

A:4/5

Step-by-step explanation:

plug in the numbers into their respective variables and get
4/(3+2)

Add 3 and 2 and final answer is

4/5

Answer Link

Otras preguntas

A 12-ounce box of cereal costs $4.80. Which equation relates the price, p, to the weight, w, in ounces, of the cereal correctly? Responses
Write an equation of the line that passes through $\left(1,2\right)$ and is parallel to the line $y=-5x+4$.
Kate wants to install an in ground pool in five years. She estimates the cost will be $50,000. How much should she deposit monthly into an account that pays 1.
If matthew wa traveling into pace from earth, which of thee would he be able to reach firt
The nurse is planning to obtain blood for arterial blood gas (ABG) analysis from a client with chronic obstructive pulmonary disease. The nurse should plan time
What is one of the causes of mechanical weathering?acid rainoxidationanimal actionscarbon dioxide.
Services provided by public service companies are also known as OA. housing expenses OB. bills C. cost of living D. utilities
What year did the orthodox church influence unification?
Lauren had 3/4 gallon of paint he poured in an additional 1/8 gallon from another can. How much paint doe lauren have?
Simon worked in management at a large technology company that became embroiled in a scandal in which many managers were implicated. Simon was cleared of any wro