nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate the expression for f = –87 and g = 60. g − |f| =
Only 9 members of the math club showed up for yesterday's meeting. This is only 20% of the total amount of members. How many total number of members are in the
helpppppophsbajjakska
13. Find the arc length with the given information . centralangle = pi/4, radius = 6 14. Which angle has its terminal side in the second quadrant?
When should you use metacognition?
Help with this please !!
At the end of the school day, the teacher gives each student a compass. She explains that a compass is made of a small piece of metal called a needle. She also
Good night sweet dreams to all ʘ‿ʘ​
If you were a European during their time, what would you have thought hearing news of the Conquistadors?
PLEASE HELP!!!!!!!! I need this quickly if you can help please answer!